Intro

Čo je to handicap v 1xBet a ako ho môžem použiť?

Фора 1xBet
Ponuka stávok 1xBet zahŕňa mnoho športových udalostí. Nie na všetky zápasy však stávková kancelária ponúka dobré kurzy. Ak vás zaujíma konkrétny zápas a kurz na to, či hráč alebo tím zvíťazí, nie je vysoký, môžete si v 1xBet staviť na celkovú sumu alebo na handicap. Poslednému typu stávky sa budeme venovať v dnešnom článku

Logo 1xbet
100% bonus až do výšky 100 EUR

Registrácia 1xBetRegistrácia 1xBet

Najlepší alternatívny bookmaker, ak 1xbet nepôsobí vo vašej krajine:

Logo 22bet

100% bonus až do výšky 122 EUR

Čo je to handicap v stávkovaní 1xBet?

Začiatočníci často používajú najjednoduchšie varianty, t. j. víťazstvo jedného tímu, druhého tímu alebo remízu. Ale ako sa stávate čoraz skúsenejšími, máte tendenciu uprednostňovať totality a hendikepy. Handicap v 1xbet je stávka na tím alebo športovca s pridanou hodnotou ku konečnému skóre. Môže to byť gól vo futbale, puky v hokeji, body v tenise alebo iné štatistické ukazovatele. Handicapy sú označené písmenom F s pridaním ruky (1 alebo 2), číselnej hodnoty a znamienka „+“ a „-„. Napríklad F1(0) a F2(+1). Vychádzajúc z toho sa formuláre delia na kladné, záporné a nulové. Stručne opíšeme vlastnosti jednotlivých typov podľa znamienka:

  • Pozitívne handicapy sú stávky so znamienkom plus alebo bez neho. V tomto prípade získava výhodu vybraná strana. Používateľ predpokladá, že hráč alebo tím nesmie prehrať o túto maržu. Používateľ napríklad staví F2(+1) vo futbalovom zápase medzi Francúzskom a Ukrajinou. Aby hráč vyhral, musí tím Ukrajiny v zápase zvíťaziť alebo uhrať remízu. Ak prehrá o 1 gól, stávka sa mu vráti v plnej výške a ak prehrá o 2 alebo viac gólov, stávka prepadne.
  • Záporné handicapy sú stávky so znamienkom mínus. V týchto stávkach musí strana vyhrať s výhodou uvedenou v handicape. Napríklad vo futbalovom zápase medzi Poľskom a Estónskom F1(-1,5) znamená, že poľský tím musí vyhrať s náskokom 2 alebo viac gólov. V prípade výhry o 1 gól, remízy alebo prehry sa stávka nevracia.
  • Nula – stávka na rovnakých súperov. V tomto prípade je hlavné, že sa stávka musí hrať, rozdiel v skóre sa neberie do úvahy. Napríklad vo futbalovom zápase medzi Anglickom a Francúzskom F1(0) znamená, že stávka vyhrá, ak vyhrá anglický tím (počet gólov sa nezohľadňuje). Ak tímy remizujú, stávka sa vráti a ak prehrajú, prepadne.

Niektoré zdroje uvádzajú samostatný typ hendikepu na štatistiku. V týchto stávkach sa zohľadňujú iné číselné hodnoty. Svojím typom sa však príliš nelíšia od bežných forwardov.

Aké sú rôzne typy handicapov v 1xBet?

Forfeits na 1xBet sú pomerne obľúbeným typom stávok medzi užívateľmi z mnohých krajín a trhov. Na webovej stránke stávkovej kancelárie sú k dispozícii tieto možnosti: zlomkové a celočíselné (bežné), európske (hendikepy) a ázijské (štvrťfinálové). Pozrime sa na jednotlivé možnosti:

  • Zlomkové sú handicapy, ktoré obsahujú polovice v číselných hodnotách, resp. celé čísla v celých hodnotách. Napríklad F1(+0,5), F2(-2,0). Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že hendikep s celočíselným hendikepom sa vracia, zatiaľ čo hendikep so zlomkovým hendikepom nie.
  • AEurópsky alebo hendikepový hendikep je hendikep, ktorý dáva hráčovi naraz 3 možnosti stávky. V tomto prípade je výhra možná len vtedy, keď zápas skončí zvolenou číselnou hodnotou. Napríklad pri európskom handicape (2:0) vo futbale musí prvý tím vyhrať o 2 góly. Výhra 3:0, 1:0 znamená pre stávku prehru. Iné výsledky zápasu budú mať tiež za následok prehru.
  • Ázijský handicap je handicap, ktorý využíva štvrťfinále. Táto stávka využíva 2 stávky so susednými hodnotami – handicap s polovicou a celým číslom. Napríklad F1(-1,25) znamená F1(-1,0) aj F1(-1,5). Preto niektorí bookmakeri označujú takýto handicap ako dvojitý kurz.

1хБет линия ставок Európske, frakčné a celočíselné hendikepy sú najobľúbenejšie medzi východoeurópskymi používateľmi. Všetky tieto varianty nájdete na webovej stránke 1xBet

Aký je rozdiel medzi hendikepom a hendikepom na 1xBet?

Pomerne častá otázka medzi nováčikmi znie: „Je handicap a hendikep na 1xBet to isté“? Odpoveď závisí od toho, akú terminológiu a výklad použijete. V našom článku sa pod hendikepom rozumie iba európsky hendikep. Používame terminológiu, ktorú používa stávková kancelária 1xBet. V rôznych zdrojoch na internete však môžete nájsť paralelné použitie pojmov handicap a hendikep (synonymá). Ak sa pozriete na princíp výpočtu hendikepu na stránke stávkovej kancelárie, vyhrávajú len tie stávky, pri ktorých je dodržaná číselná hodnota vo výsledku. Žiadne náhrady sa neposkytujú. Handicap je teda európsky handicap, ako je popísané vyššie. Ak berieme iné varianty hendikepov podľa indexov, majú používatelia možnosť vyhrať pri rôznych výsledkoch zápasu alebo vrátiť stávku. A to nie je presne ten handicap, ktorý sa počíta na stávkovej stránke 1xBet.

Ako môžem vsadiť na handicap na 1xBet?

Proces podania stávky na hendikep je pomerne jednoduchý. Jedinou nuansou môže byť správny výber formátu stávky. Stávková kancelária 1xBet ponúka rôzne číselné hodnoty, ktoré sa oplatí zvážiť pred podaním stávky. Pred podaním stávky je tiež dôležité dobre sa oboznámiť s priebehom zápasu. Nepochopenie toho, ako fungujú hendikepy v 1xBet, môže viesť k strate stávky. Ak chcete podať stávku na formu na 1xBet, musíte:

  1. Vyberte si z ponuky stávkovej kancelárie stávku, o ktorú máte záujem.
  2. Vyberte si požadovanú číselnú hodnotu. Za týmto účelom je možné prejsť na stránku stávky a pozrieť si všetky dostupné možnosti. Ak sa hráč nachádza na stránke so všetkými udalosťami, je vhodné kliknúť na číselnú hodnotu medzi kurzami. Potom sa otvorí okno na výber hodnôt.
  3. Kliknite na požadovaný kurz a preneste stávku na stávkový tiket.
  4. Zadajte veľkosť stávky a vyberte ďalšie hodnoty pre podanie stávky.

Ставки на фору 1xBet Ako vidíte, podanie handicapu nezaberie veľa času. Viac pozornosti by ste mali venovať predpovedaniu výsledku. Práve o tom je úspech v stávkovaní. Pre začiatočníkov odporúčame našu Školu tipovania.

Viac otázok o handicapoch 1xBet:

✅ Čo znamená handicap v 1xBet?

Handicap je stávka, v ktorej jedna zo strán získava výhodu v číselnom vyjadrení (počet gólov, bodov, faulov atď.). Výsledok stávky závisí od čísla, znamienka (plus alebo mínus) a typu stávky. Viac informácií o výpočte prepadnutia nájdete v článku.

▶️ Aké sú jednotlivé divízie 1xBet?

Existuje niekoľko spôsobov rozdelenia forwardu: podľa znamienka a podľa typu. Pri pohľade na znamienko delíme forfeity na kladné, záporné a nulové. Podľa hendikepu rozlišujeme na zlomkové a celočíselné hendikepy, európske hendikepy a ázijské hendikepy. Stručný prehľad osobitostí jednotlivých hendikepov nájdete v článku.

❔ Ako môžem umiestniť hendikep na 1xBet?

Aby hráč mohol umiestniť hendikep, musí si vybrať požadovanú číselnú hodnotu a potom kurz, ktorý chce staviť. Môžete to urobiť na stránke stávok alebo v sekcii stávkovej linky. Potom nasleduje štandardný postup: doplňte výsledok do stávkového tiketu a uzatvorte stávku na požadovanú sumu.

Relevantné správy