Intro

Prečo je 1xBet v Rusku zakázaný?

1xBet запрещена в России
1xBet je jednou z najobľúbenejších stávkových kancelárií nielen v bývalom Sovietskom zväze, ale aj v iných častiach sveta. Dnes služby spoločnosti využívajú milióny stávkujúcich a ich počet z roka na rok rastie. Nie všetci postsovietski používatelia však majú prístup na webové stránky kancelárie. Preto sme sa v tomto článku rozhodli preskúmať situáciu so zákazom 1xbet v Rusku a ukázať situáciu na Ukrajine, v Bielorusku a Kazachstane

Logo 1xbet
bonus 100 % až do výšky 100 EUR

Registrácia 1xBetRegistrácia 1xBet

Najlepší alternatívny bookmaker, ak 1xbet nepôsobí vo vašej krajine:

Logo 22bet

100% bonus až do výšky 122 EUR

Prečo je 1xbet zakázaný vo viacerých krajinách?

V článku „1xBet: čo je to stávková kancelária“ sme sa stručne zmienili o histórii vzniku spoločnosti. Mnohí nováčikovia možno nevedia, že táto svetoznáma značka pochádza z Ruska. Ale napriek tomu je dnes jej činnosť na území Ruskej federácie pod zákazom. Ide o licenciu, ktorú spoločnosť používa na poskytovanie svojich služieb. Stávková spoločnosť 1xBet bola jednou z prvých na domácom trhu, ktorá spustila webovú stránku pre online stávkovanie (2012). Na svoju prevádzku využíva licenciu č. 1668/JAZ vydanú organizáciou Curacao eGaming. Keďže povolenie udelila offshore spoločnosť, nie všetky štáty, ktoré legalizovali stávkové kancelárie, ho berú do úvahy. Preto je 1xbet v niektorých krajinách zakázaný, napríklad v Rusku. Tu majú používatelia problémy s prístupom na stránku. V iných krajinách, napríklad na Ukrajine, v Bielorusku alebo Kazachstane, nie je portál stávkovej kancelárie blokovaný. Stále sa však považuje za nelegálny. Získanie národnej licencie môže tento problém vyriešiť. To však stávkovej kancelárii 1xBet nie vždy pomôže, pretože si to vyžaduje ďalšie byrokratické postupy a zaplatenie poriadnej sumy za národnú licenciu

1xBet разрешена в Казахстане

Stávková spoločnosť 1xBet je v Rusku zakázaná: dôvody blokovania?

V roku 2006 prijala Ruská federácia zákon „O štátnej regulácii hazardných hier“. Od roku 2021 bol zákon niekoľkokrát novelizovaný. Okrem toho boli pridané ďalšie rozhodnutia ruskej vlády a Federálnej daňovej služby, ktoré zmenili pravidlá hry na trhu. Dnes musí kancelária na získanie licencie na poskytovanie online a offline služieb:

  • Majú sídlo (registrovanú spoločnosť) v Rusku.
  • Mať licenciu od Federálnej daňovej služby.
  • Integrovať sa s jedným z TSUPIS – účtovným centrom pre prevod interaktívnych stávok.
  • Odstrániť z ponuky všetky hazardné hry a kasína.

Keďže sa stávková kancelária 1xBet sústredila na online expanziu a aktívne rozvíja sekcie s kasínami a hazardnými hrami, bolo rozhodnuté previesť všetky kancelárie na inú spoločnosť. V roku 2016 bola celá činnosť spoločnosti 1xBet v RF prevedená na novú stávkovú kanceláriu 1xStavka, ktorá spĺňa všetky požiadavky ruskej legislatívy. Ak sa na túto spoločnosť pozriete bližšie, ide o mladšieho brata spoločnosti 1xBet. O rozdieloch medzi 1xBet a 1xStavka sme písali v samostatnom článku. Služby 1xbet však môžu využívať aj Rusi. Aby ste tak mohli urobiť, musíte nájsť funkčné zrkadlo alebo nainštalovať špeciálny softvér na zmenu IP adresy a bodu pripojenia.

Je 1xbet povolený na Ukrajine, v Bielorusku a Kazachstane?

Medzi používateľmi herného portálu 1xbet je veľa stávkarov z Ukrajiny, Bieloruska a Kazachstanu. Umožňuje to zaujímavá ponuka stávkových kancelárií, dostupnosť prekladu webových stránok do ruštiny a národných jazykov (okrem bieloruštiny) a pomerne dobré bonusy. Ďalším dodatočným faktorom je dostupnosť webovej stránky 1xBet. Nie je blokovaná miestnymi poskytovateľmi, s výnimkou Bieloruska, kde sa problémy s návštevou oficiálneho portálu začali v roku 2021. 1хБет запрещен в Беларуси Na Ukrajine sa prechodom na stránku 1xbet.com otvorí jedno z oficiálnych zrkadiel. Robí sa to s cieľom diverzifikovať prevádzku a obísť možné blokovanie miestnymi poskytovateľmi internetu. V zriedkavých prípadoch presmerovanie na zrkadlo nefunguje a môžete vidieť správu, že 1xBet je na Ukrajine blokovaný. To však nie je tento prípad. Okrem toho sa na fórach môžete dočítať o snahe stávkovej kancelárie získať ukrajinskú licenciu, aby mohla inzerovať v médiách a sponzorovať športové kluby. Zatiaľ sú to však len reči. V Bielorusku zákony krajiny stanovujú, že hazardné zariadenia sa musia zaregistrovať, aby mohli poskytovať služby online. spoločnosť 1xbet nemala s touto záležitosťou do roku 2021 žiadne problémy. Keďže sa sprísnil dohľad nad činnosťou stávkových kancelárií, predpísaný vo vyhláške prezidenta Bieloruskej republiky, licencia mnohých spoločností nebola obnovená. Preto je od apríla 2021 prístup na stránku 1xbet.by zakázaný. Hráči však môžu použiť skutočné zrkadlá alebo iné nástroje na obídenie zákazu 1xBet v Bielorusku. Vláda Kazachstanu nezakazuje prevádzku webových stránok zahraničných stávkových kancelárií, ktoré boli zaregistrované vo „Výbore pre cestovný ruch Ministerstva kultúry a športu Kazašskej republiky“. spoločnosť 1xbet získala povolenia v roku 2016 a pokračovala vo svojej licencii v roku 2020. Preto je webová stránka spoločnosti 1xbet.kz absolútne legálna, rovnako ako činnosť kancelárie v Kazachstane.

Relevantné správy